Profesjonalne opinie z zakresu księgowości śledczej
dla organów procesowych (Prokuratury Sądy)

OPINIE KSIĘGOWE

OPINIE KSIĘGOWE

W sytuacjach, gdy konieczne jest ustalenie obecnej lub przeszłej sytuacji finansowej i podatkowej przedsiębiorstw, wykorzystywane są specjalistyczne opinie księgowe. Nasza firma posiada rozległe doświadczenie w zakresie ich tworzenia i oferuje je na potrzeby czynności sądowych, przy ocenie wiarygodności kondycji finansowej przedsiębiorstw, prowadzeniu oceny rzetelności przedsiębiorstwa w obrocie gospodarczym, a także przy badaniach przeszłości firm oraz zbieraniu informacji związanych ze skłonnościami do łamania lojalności kontrahentów. Dodatkowo przygotowujemy opinie księgowe do ustaleń postępowania egzekucyjnego i zabezpieczającego.

Sytuacje, w których zachodzi podejrzenie o prowadzeniu nierzetelnie księgowości, oszustwa podatkowe, niegospodarność, konieczne jest przygotowanie szczegółowej opinii księgowej, która na podstawie danych ksiąg podatkowych, rachunkowych i innych dowodów księgowych jest w stanie wskazać, czy zachodzą w nich nieprawidłowości, niezgodność z przepisami prawa, brak zgodnych z przeprowadzonymi operacjami gospodarczymi dowodów księgowych.

Zakres naszej działalności obejmuje między innymi księgowość spółek i osób fizycznych prowadzących działalność, wykrywanie nielegalnych operacji, podwójnej księgowości, fałszowanie faktur i innych dowodów księgowych, oszustwa podatkowe. Również sprawdzamy prawidłowość ksiąg w konfliktach z biurami rachunkowymi i nierzetelnymi pracownikami. Przygotowujemy opinie księgowe krajowe i międzynarodowe, współpracując z biegłymi z innych krajów.

Zatrudniamy wykwalifikowanych pracowników posiadających doświadczenie w przygotowywaniu opinii księgowych. Współpracujemy z zaufanymi ekspertami w zakresie księgowości oraz z biurami rachunkowymi. Zapewniamy obsługę kompleksową, merytoryczną i fachową, przygotowując opinie dla naszych klientów. Cechuje nas również terminowość oraz dyskrecja.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług wówczas, gdy potrzebne są profesjonalne opinie księgowe. Zawsze służymy pomocą i jesteśmy do dyspozycji.

Przy zleceniach realizowanych na mocy postanowienia wydanego przez organy Policji, Prokuratury, Sądów oraz innych organów prowadzących postępowanie przygotowawcze ostateczny koszt opinii ustalany jest na podstawie kalkulacji wynikowej, wg faktycznego czasu pracy z zastosowaniem stawek za godzinę pracy określonych w § 2 i 3 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 kwietnia 2013 r. w sprawie określenia stawek wynagrodzenia biegłych, taryf zryczałtowanych oraz sposobu dokumentowania wydatków niezbędnych do wydania opinii w postępowaniu karnym (Dz. U. z 2013 r. Nr 508), oraz poniesionych wydatków uwzględnionych w karcie pracy eksperta oraz oświadczeniu/rozliczeniu wydatków Centrum Ekspertyz i Opinii Sądowych, stanowiących – w zakresie wydatków – oświadczenia wskazane w § 8 wymienionego rozporządzenia.

 

Aktualne stawki ekspertów w postępowaniach sądowo - prokuratorskich wynoszą:

a. biegły mgr 1,81% z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 31,97 zł/godzina + 23% VAT

b. biegły dr 2,55 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 45,04 zł/godzina + 23% VAT

c. biegły dr hab. 3,08 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 54,41 zł/godzina + 23% VAT

d. biegły prof. 3,93 % z kwoty bazowej 1.766,46 zł - 69,42 zł/godzina + 23% VAT

 

Dane do postanowienia o powołaniu biegłego przez Policję, Prokuratury i Sądy:

Centrum Ekspertyz i Opinii Sądowych s.c.

ul. Mickiewicza 63

01-625 Warszawa

Prosimy o wystawianie postanowień według powyższych danych!

 

www.opinie-medyczne.pl

www.opinie-ksiegowe.pl

www.fonoskop.pl

www.opinie-antropologia.pl

www.opinie-wypadek.pl

www.opinie-monitoring.pl

www.opinie-toksykologia.pl 

www.opinie-grafolog.pl  

www.odzyskiwanie-smsow.pl 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.